Ana Sayfa > Sağlık > Uzmanından Mutluluk Formülü Açıklandı.

Uzmanından Mutluluk Formülü Açıklandı.

Dr. Turhan Güldaş mutluğa dair dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Mutlu olabilmenin sırları ve mutlu olabilmeniz adına çeşitli bilgi ve önerileri sizler için paylaştı.

Geçmişte yaşanan olaylar ve gelecekten beklentilerin, insanları mutluluktan alıkoyan en önemli faktörler olduğunu belirten Dr. Turhan Güldaş, kaygıların insan zihnini meşgul ettiğini söyledi. Kaygının enerjiyi tüketen ve mutsuzluğa yol açan bir unsur olduğunun altını çizen Dr. Güldaş, bu hislerin, kişinin ruh halini olumsuz yönde etkileyebileceğini dile getirerek anı yaşamaya dikkat çekti. İnsanın elde ettiklerinin ve yaptıklarının farkında olması gerektiğinin altını çizen Dr. Güldaş, ”Kariyer yapmak, üniversite bitirmek, aile kurmak, yatırım yapmak, çocuk sahibi olmak, iyi bir insan olmak, çevreye saygılı olmak ve daha pek çok durum insanın elinde olan ancak kıymetini bilmediği durumlardır.

Tüm bunların farkında olunması insanı motive etmeli ve mutluluk sağlamalıdır. Dr. Turhan Güldaş, mutlu olmak için farkında olmaktan sonra yapılması gereken bir diğer durumun ise şükretmek olduğunu vurguladı. Dr. Güldaş, ”İnsan sahip olduklarının, hayatın ona getirdiklerinin farkında olmalı ve hepsi için şükretmelidir. İnsanlara, evrene ve kendine teşekkür eden insan mutlu olur. Teşekkür ve şükür mutluluk kaynağıdır. İnsan birisine teşekkür ettiğinde nasıl mutlu oluyorsa, yaşadığı evrene, inandığı tanrıya şükrettiğinde de mutlu olur” dedi.

Etiketler: , ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

Chat Odası Uzmanından Mutluluk Formülü Açıklandı. - Chat Odası