Ana Sayfa > Genel > Sağlıklı Beslenme ve Püf Noktaları

Sağlıklı Beslenme ve Püf Noktaları

Sağlıklı beslenme,“besin değeri yüksek, günlük olarak alınması gereken protein, karbonhidrat, yağ, mineral ve vitaminleri içeren gıdaların, sağlığı korumak, iyi hissetmek ve enerji vermesi için dengeli olarak tüketilmesidir”.

sağlıklı beslenme tüm organların işlevlerini yerine getirebilmesi için gerekli vitamin deposudur.Beyin, kalp ve diğer organlar sağlıklı beslenme ile tüm vücut fonsksiyonlarının işlevinde önemli rol oynamaktadır.

Sağlıklı beslenme`; Kişinin kendini daha iyi hissetmesini daha enerjik ve dinç olmasına yarar sağlamaktadır. Sağlıklı beslenmede dikkat etmemiz gereken bir husus vardır ki, Vitamin ve mineral bakımından zayıf olup,çok protein,karbonhidrat ve yağ içeren yiyeceklere fazla ağırlık veririlir ise çeşitli hastalıklara yol açar ve  mineral kaybı yaşamamız kaçınılmaz olacaktır.

Beslenme açlık duygusunu bastırmak, karın doyurmak ya da canının çektiği şeyleri yemek içmek değildir.Sağlığımızı korumak ve yaşam kalitemizi artırmak için gereklidir.

Bu öğelerin herhangi biri alınmadığında, gereğinden az ya da çok alındığında,büyüme ve gelişme engellenir, sağlık bozulur.

Etiketler: , ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbete Bağlan

Dilediğiniz zaman istediğiniz her yerden sizde anında sohbete bağlanın.

*Türkiye'nin en iyi sohbet ve chat odasına hoş geldiniz.

Chat Odası Sağlıklı Beslenme ve Püf Noktaları - Chat Odası